مرا به خاطر بسپارفراموشی کلمه عبور

... نسخه نهایی پورتال به زودی با سرور اختصاصی ....

فروشگاه نیازمندی ها شبکه اجتماعی

گروه ها :: خياطي و بافتني
فروش آنلاینفروشگاه آرتاکاوا


دوخت انواع پالتــو :: پالتو دخترانه

پالتو دخترانه
اين پالتو براي دختران زيباي شما طراحي شده كه دوختي بسيار آسان و كاربرد بسيار زيادی دارد.
بخشهاي مختلف الگو پارچه پرزدار

1-تكه جلو ×2 --2- تكه پشت ×1 --3- تكه آستين ×2 --4- تكه كاله ×2، آستر كاله ×2 پارچه آستر 1-تكه جلو ×2-- 2- تكه پشت ×1 --3- تكه آستين ×2 

مراحل برش 

كليه تكه هاي الگو را مطابق طرح خطي، از روي نقشه كپي كنيد سپس آنها را مطابق خطوط راهنماي برش روي پارچه قرار دهيد و با درنظر گرفتن 1/5 سانتيمتر اضافه درز براي پهلوها و سرشانه و cm5 براي درز پايين و cm3 براي پايين آستين كار را برش بزنيد. توجه كنيد كه آستر كاله را نيز از پارچه پرزدار برش بزنيد و تكه 1و2و3 را از پارچه آستري با رعايت اضافات درز و خطوط راهنما همانند پارچه پرزدار برش بزنيد. 
 
مراحل دوخت

ابتدا درزهاي پهلوي پالتو را بدوزيد، اتو و كشكاري كنيد. سپس درزهاي سرشانه را بدوزيد و اتو كنيد. كليه درزها را پاكدوزي كنيد. 
آستين: درزهاي آستين را بدوزيد، اتو كنيد و پاكدوزي كنيد و به حلقه آستين وصل كنيد. 
كاله: درز وسط كاله را چرخ كرده، اتو كنيد و در قسمت لبهي كاله هر دو كاله را به هم متصل كرده و اتو كنيد و در قسمت درز وسط كاله و لبهي كاله، با بستهاي ريز كاله را به آستر متصل كنيد تا جابه جا نشود. 
دوخت آستر درزهاي پهلو و سرشانه آستر را بدوزيد، اتو كرده و پاكدوزي كنيد. درز آستين را نيز بدوزيد و پاكدوزي كنيد. در قسمت مچ آستين لبهي آستين پالتو را به لبهي آستين آستر بدوزيد و اتو كنيد و آستر را در قسمت مركزي جلو به سجاف پالتو بدوزيد. 
در اين مرحله كاله را بر روي حلقه گردن 2009 پالتو بين آستر و پالتو قرار داده و آن را چرخ كنيد، برگردانيد، اتو بزنيد و با چند بست در قسمت حلقه گردن آستر را به پالتو ثابت كنيد.
در قسمت لبهي آستين، آستر آستين cm2 اضافهتر از رويه است كه براي آزادي آستر درنظر گرفته شده كه آن را به صورت پيلي بر روي خط اتصال آستر به اضافه درز آستين پالتو اتو ميكنيد و حلقه آستين آستر را به حلقهي باالتنهي آستر از داخل بدوزيد و پاكدوزي و اتو كنيد. لبه ي پايين آستر را پاكدوزي كنيد و به طوري كه با لبهي پاكدوزي شده و تو گذاشته شده پايين پالتو cm3 اختالف داشته باشد آن را بدوزيد. 
نكته: 
توجه داشته باشيد كه پارچههاي خواب دار، پرزدار- مخمل، فوتر و پارچههاي پشمي و زمستاني را حتماً بر روي تخته مخصوص مخمل اتو كنيد تا مانع از بين رفتن و خوابيده شدن و برق افتادن پارچه شويد.

الگو ( سایز : 110 تا 134 )          کاربر گرامی در پایان نظرات شما باعث بروز رسانی این بخش می گردد.
0

ارسال نظر
عدد "يك" را وارد كنيد

  • اگر نظری غیر مرتبط با این مطلب دارید ، در قسمت تماس با ما ارسال کنید.
  • نظرات حاوی (تبلیغاتی و توهین به سایر افراد) نمایش داده نخواهد شد.

تاكنون 4 نظر ارسال شده است
  • sayeh : سلام بد نبود ولی میتونه بهترم باشه
  • مهتاب : عالییییییییییییی بود کاش الگو ها کمی بیشتر توضیح دهید<br />
  • شیوا : لطفا شنلهای زمستانه را هم آموزش دهید
  • فرزانه : کاش فیلم آموزش میداشت. very good...<br />