مرا به خاطر بسپارفراموشی کلمه عبور

... نسخه نهایی پورتال به زودی با سرور اختصاصی ....

فروشگاه نیازمندی ها شبکه اجتماعی

گروه ها :: خياطي و بافتني
فروش آنلاینفروشگاه آرتاکاوا


لباس زنانه :: شنل با استفاده از موتیف

شنل با استفاده از موتیف
سایز نهایی:
۹۰ سانتی متر پهنا  در ۶۰ سانتی متر طول

اندازه هر مربع : ۱۵*۱۵ سانتی متر

وسایل مورد نیاز:
نخ موهر، ۱۲ کاموا ۵۰ گرمی با متراژ ۱۱۰ متر در ۶ رنگ مختلف (از هر رنگ ۲ عدد) قلاب سایز ۶ میلی متر

 
برای دیدن در سایز بزرگ بر روی عکس کلیک کنید
گره های خاص:
پایه دوبل دوتایی(۲ پایه دوبل همراه هم): * نخ را ۲ بار دور قلاب پیچیده وارد فضا می کنیم، نخ را با قلاب گرفته از داخل فضا بیرون می کشیم، نخ را با قلاب گرفته از ۲ حلقه ابتدایی بر روی قلاب عبور می دهیم، مجددا نخ را با قلاب گرفته از ۲ حلقه ابتدایی روی قلاب عبور می دهیم، دستورالعمل بافت را از * یک بار دیگر تکرار می کنیم. در این لحظه ۳ حلقه برروی قلاب باقی مانده است. نخ را با قلاب گرفته از هر ۳ حلقه عبور می دهیم.

پایه بلند دو تایی (۲ پایه بلند همراه هم): * نخ را دور قلاب پیچیده وارد فضا می کنیم، نخ را با قلاب گرفته از داخل فضا بیرون می کشیم، نخ را با قلاب گرفته از ۲ حلقه ابتدایی بر روی قلاب عبور می دهیم، دستورالعمل بافت را از * یک بار دیگر تکرار می کنیم. در این لحظه ۳ حلقه برروی قلاب باقی مانده است. نخ را با قلاب گرفته از هر ۳ حلقه عبور می دهیم.

بافت خوشه ای  با ۳ پایه بلند: ۳ پایه بند را در یک فضا می بافیم به این صورت که بافت هر پایه بلند را تا پایان ادامه نداده و در مرحله آخر متوقف می کنیم یعنی: نخ را با قلاب گرفته از ۲ حلقه ابتدایی روی قلاب عبور می دهیم و بافت پایه بلند اول را در همین مرحله متوقف کرده سراغ پایه بلند بعدی می رویم. در نهایت ۴ حلقه بر روی قلاب باقی می ماند نخ را با قلاب گرفته از هر ۴ حلقه عبور می دهیم.


برای اینکه اصطلاحات و اصول اولیه قلاب بافی رو به صورت خلاصه در یک جا داشته باشید می تونید از تصویر زیر استفاده کنید:
 
نحوه بافت:
با استفاده از هر رنگ ۸ مربع می بافیم؛ یعنی در کل ۴۸ مربع، هر طرف ۲۴ مربع.
۱۰ زنجیره می زنیم و با استفاده از بافت نامرئی به اولین زنجیره اتصال می دهیم تا به صورت یک حلقه درآید.

دور اول: ۴ زنجیره می زنیم( بعنوان اولین پایه دوبل)، ۱ پایه دوبل در حلقه، ۲ زنجیره، دستور العمل (۲پایه دوبل همراه هم، ۲ زنجیره) را ۱۱ بار تکرار می کنیم، با بافت نامرئی به اولین پایه دوبل متصل می کنیم.

دور دوم: ۱ بافت نامرئی در فضای ۲ زنجیره ای اول می بافیم، ۳ زنجیره می زنیم و ۲ پایه بلند همراه هم در همین محل می بافیم، ۳ زنجیره می زنیم، دستورالعمل بافت ( بافت خوشه ای با ۳ پایه بلند در فضای ۲ زنجیره ای بعدی، ۳ زنجیره) را ۱۱ بار تکرار می کنیم، با بافت نامرئی به بالای بافت خوشه ای ابتدای دور متصل می کنیم.

دور سوم: ۵ زنجیره می زنیم( به عنوان ۱ پایه متوسط+ ۳ زنجیره)، اولین کمان ۳ زنجیره ای را رها می کنیم، بر روی کمان ۳ زنجیره ای بعدی به این صورت بافت انجام می دهیم: (بافت خوشه ای با ۳ پایه بلند، ۲ زنجیره، بافت خوشه ای با ۳ پایه بلند، ۴ زنجیره، بافت خوشه ای با ۳ پایه بلند، ۲ زنجیره، بافت خوشه ای با ۳ پایه بلند)، ۳ زنجیره، * کمان ۳ زنجیره ای بعدی را رها می کنیم، ۱ پایه متوسط در بالای بافت خوشه ای بعدی، ۳ زنجیره، کمان ۳ زنجیره ای بعدی را رها کرده، بر روی کمان ۳ زنجیره ای بعدی به این صورت بافت انجام می دهیم: (بافت خوشه ای با ۳ پایه بلند، ۲ زنجیره، بافت خوشه ای با ۳ پایه بلند، ۴ زنجیره، بافت خوشه ای با ۳ پایه بلند، ۲ زنجیره، بافت خوشه ای با ۳ پایه بلند)، ۳ زنجیره، دستورالعمل بافت را از * ۲ بار دیگر تکرار می کنیم، با بافت نامرئی به دومین زنجیره از ۵ زنجیره ابتدایی متصل می نماییم.

دور چهارم: ۱ زنجیره، ۱ پایه کوتاه در همین گره، * ۳ پایه کوتاه در فضای ۳ زنجیره ای بعدی، ۱ پایه کوتاه در بالای بافت خوشه ای بعدی، ۲ پایه کوتاه در فضای ۲ زنجیره ای بعدی، ۱ پایه کوتاه در بالای بافت خوشه ای بعدی، ۵ پایه کوتاه در فضای ۴ زنجیره ای بعدی، ۱ پایه کوتاه در بالای بافت خوشه ای بعدی، ۲ پایه کوتاه در فضای ۲ زنجیره ای بعدی، ۱ پایه کوتاه در بالای بافت خوشه ای بعدی، ۳ پایه کوتاه در فضای ۳ زنجیره ای بعدی، ۱ پایه کوتاه بر روی پایه متوسط بعدی، دستورالعمل بافت را از * ۳ بار دیگر تکرار می کنیم، در آخرین تکرار پایه کوتاه آخر بافته نمی شود، با بافت نامرئی به ابتدا متصل می کنیم. کار را خاتمه می دهیم.

نحوه اتصال موتیف ها و ایجاد شنل:
۲۴ مربع را به صورت دلخواه روی زمین در کنار هم قرار می دهیم به این صورت که مستطیلی ۶*۴ ایجاد کنند. سپس مربع ها را دو به دو از پشت به یکدیگر گذاشته (سمت روی مربع ها به سمت ما باشد) و لبه های آنها را با ردیفی از پایه کوتاه به هم متصل می کنید. به همین ترتیب کناره های دیگر را متصل می نمایید تا ۲۴ مربع به هم اتصال یابند. این ۲۴ مربع جلوی شنل را تشکیل می دهند.
۲۴ مربع دیگر را به همین صورت برای پشت شنل به یکدیگر متصل می کنیم.

برای اتصال قسمت جلویی و پشتی شنل به یکدیگر، دو قسمت را از سمت پشت کار به روی هم می گذاریم (یعنی به همان صورتی که قرار است شنل استفاده شود). سپس قسمت بالایی را با ردیفی از پایه کوتاه به هم متصل می کنیم البته با یک فاصله باز ۳۰ سانتی در وسط که حکم یقه شنل را دارد.

یک ردیف پایه کوتاه دور یقه شنل هم می بافیم.

در قسمت پایین شنل هم به همین صورت عمل می کنیم با این تفاوت که در مرکز حدود ۴۵ سانتی متر (یا بیشتر ، متناسب با اندازه  های خودمان) باز می گذاریم.


 
در محل باز پایین شنل چند ردیف پایه کوتاه با استفاده از رنگ های مختلف می بافیم. یک ردیف پایه کوتاه هم دور محل حلقه های آستین می بافیم و کار را خاتمه می دهیم.


گردآوری : گروه پرتال آموزشی آرتاکاوا
www.Artakava.com
0

ارسال نظر
عدد "شش" را وارد كنيد

  • اگر نظری غیر مرتبط با این مطلب دارید ، در قسمت تماس با ما ارسال کنید.
  • نظرات حاوی (تبلیغاتی و توهین به سایر افراد) نمایش داده نخواهد شد.

تاكنون 1 نظر ارسال شده است
  • nina : <div style"text-align: center"> <strong><em><span style"color:#0000ff">چرا عکسش دیر باز میشه</span></em></strong></div>